0 800 50 22 14

 

Корисна інформація:

роздрукуватироздрукувати

ТОП - 10 помилок при монтажі пластикових вікон

Неправильна установка пластикових вікон може привести до витоку тепла , проникненню в будівлю небажаних повітряних потоків і прискореного руйнування віконних рам. Представляємо 10 помилок , які найчастіше роблять монтажники .

Багато підрядники встановлюють вікна так , як це робилося кілька років тому , без використання відповідних ізоляційних матеріалів і сучасних технологій. Встановлюють віконний блок , застосовують піну і фіксують раму без додаткових аксесуарів для захисту від вологи , вважаючи це зайвим . Установка проводиться часто занадто швидко і недбало , тому в результаті пластикові вікна слабо прикріплені до стіни , а монтажна піна не захищає від вологи. Яких помилок слід уникати під час установки пластикових вікон?

1 . Неправильно обраний розмір вікна

Така помилка є наслідком неправильного виміру віконного отвору і такі вікна взагалі не повинні бути встановлені: якщо вони занадто великі , не поміститься шар ізоляції , якщо занадто малі, вони будуть виглядати непривабливо . В обох випадках правильна установка неможлива , а з часом почнеться продування і проникнення вологи через такі пластикові вікна.

2 . Неналежна очищення поверхні

Це відбувається як при заміні старих вікон на нові , так і при монтажі пластикових вікон в новобудовах. Вільні фрагменти незатверділого розчину , сміття , пил або залишки старого ущільнювача сприяють тому , що піна погано зв'язується з підкладкою. Забруднення вбирають вологу і воду , яка може таким чином проникнути всередину будинку . Вони можуть також стати причиною виникнення продування.

3 . Неправильна установка ПВХ вікна з точки зору термоізоляції стін

Ця помилка сприятиме створенню містків холоду на стику стіна - віконна рама. У одношаровій стіні вікно повинно бути розташоване в середині стіни , у стіні тришаровій - в площині теплоізоляції , а у стіні двошаровій - на самому краю в безпосередній близькості від ізоляції або виходити за її межі.

4 . Неякісне осадження пластикового вікна в стіні

Надмірне примикання віконної рами до лиштви або відкосу зробить неможливим належне виконання ущільнення в цих місцях. Якщо додатково місце стику рами ПВХ вікна та стіни поштукатурені , то , по закінченні деякого часу , в цьому місці будуть виникати тріщини в результаті стиснення і розтягування віконної рами із-за теплового розширення матеріалу . Через щілини, що утворилися в кінцевому підсумку почне проникати волога , що призведе до відсиріванню шару утеплення стін.

Помилкою також є дуже велика відстань від вікна до відкосу . Це призводить до надмірного навантаження на дюбелі або анкери , створюючи ризик деформації і зміщення пластикового вікна під впливом зовнішніх навантажень . Максимальний розмір зазору між рамою і прорізом повинен становити 3-4 см (знизу трохи більше, якщо встановлюється підвіконний профіль). Правильна відстань рами від лиштви становить приблизно 1,5 сантиметра.

5 . Закорковано дренажний отвір профілю у вікнах ПВХ

Це сприяє знищенню рами і зниження герметичності пластикових вікон. Така ситуація може виникнути при заміні старих вікон на нові , якщо відлив розташований вище , ніж внутрішнє підвіконня. У цьому випадку використовують системи додаткових профілів і підбирають вікна до вже існуючої широкої лиштви.

6 . Відсутність підвіконної планки

Заважатиме ущільненню стику зовнішнього підвіконня і віконної рами і може призвести до проникнення води під віконну раму і зволоженню стіни , а надалі навіть і до корозії дюбелів. Підвіконна планка повинна бути трохи вужча , ніж рама , що дозволить встановити зовнішнє підвіконня під віконною рамою .

7 . Недостатнє кріплення пластикового вікна до стіни

Використання занадто малого числа анкерів або дюбелів може викликати зміни в положенні вікна через тиск вітру , різкого відкриття , подовження або вкорочення профілю рами під впливом критичних температур. Вся рама може деформуватися , а штукатурка навколо вікна починає тріскати . Почнуться труднощі з відкриттям і закриттям , продування і конденсація .

8 . Осадження вікна без підтримуючих клинів або розміщення їх у невідповідних місцях

Якщо віконна рама розташована безпосередньо на стіні або шарі утеплення , то її рухи можуть призвести до розтріскування штукатурки і деформації конструкції вікна . Через щілини в приміщення потраплятиме волога і холодне повітря.

9 . Недостатнє заповнення стиків монтажною піною

Це єдиний ізоляційний матеріал, яким заповнюється простір між пластиковим вікном і стіною , тому її відсутність призведе до утворення теплових містків . Монтажну піну слід застосовувати акуратно , щоб простір між відкосом і рамою було щільно заповнене .

10 . Відмова від використання пароізоляційної стрічки на внутрішній і паропроникної стрічки на зовнішній стороні

Це викликає поступове погіршення теплоізоляції , тим швидше , чим більше вологи утворюється в кімнаті і чим гірше ПВХ вікно захищене від попадання вологи ззовні (наприклад, немає лиштви ) . Пластикові вікна будуть швидко зношуватися і зажадають заміни . Щоб властивості ізоляційного матеріалу не погіршилися з плином часу , необхідно захистити його з внутрішньої сторони - пароізоляційним матеріалом , а з зовнішнього - паропроникним шаром. Переважно використовують відповідні стрічки або плівки.

Знання найбільш поширених помилок при монтажі вікон може стати в нагоді , як тим , хто зважився встановити пластикові вікна самостійно , так і тим , хто довірив це віконної компанії. У другому випадку замовник має можливість простежити за тим , щоб нові вікна ПВХ були встановлені правильно . Аналогічний підхід у більшості випадків вірний і при установці дерев'яних євровікон або алюмінієвих вікон.

Джерело : ВІКНА МЕДІА

 


 6 способів очищення пластикового вікна від прилиплої "намертво" захисної плівки

Багато щасливих власників металопластикових вікон зустрічаються з проблемою не вчасно знятої захисної плівки, яка з часом міцно прилипає до пластика. Що ж робити з прилиплою захисною плівкою?

Дані рекомендації підійдуть не тільки для видалення надлишків захисної плівки з вікон ПВХ, але і з пластикових підвіконь, сталевих та алюмінієвих відлив і т.п. І ще хотілося б звернути увагу на те, що окрім видалення самої захисної плівки є ще проблема з очищенням поверхні від клеючої речовини, тому що застаріла плівка часто розшаровується.

 

Підбірка порад складається з випробуваних способів і методик, а також із зібраних в мережі інтернет. Умовно їх можна розділити на два типи:

1- механічний спосіб;

2- хімічний спосіб.

 

«Механічні» варіанти видалення захисної плівки:

варіант 1 Шпатель + COSMOFEN

Надлишки плівки видаляються шпетелем для очищення склокерамічних панелей. Залишки клеючої речовини та дрібні подряпини, якщо такі з'явилися, слід видалити очищувачем COSMOFEN 10 або FENOSOL. Якщо не має ні очищувача COSMOFEN 10 ні FENOSOL, тоді можна скористатись акриловим розчинником, наприклад Р-12.

варіант 2 Фен + COSMOFEN

Нагріваємо плівку промисловим феном (або використовуємо потужний «домашній» фен). Після чого, швидко (поки захисна плівка не охолола) акуратно, піддягуємо край плівки гострим канцелярським ножем і відриваємо від поверхні вікна без зупинки. Сліди клею видаляємо, знову таки, COSMOFEN-ом чи акриловим розчинником.

варіант 3 Парогенератор + COSMOFEN

Аналогічно способу № 2, але замість промислового фена можна використовувати парогенератор. За відгуками цей спосіб більш дієвий.

варіант 4 Гумка + уайт-спіритом

Досить незвичний спосіб. Плівка видаляється за допомогою звичайної шкільного гумки. Залишки клею – уайт-спіритом. Хоча, напевно, із залишками клею надійніше використовувати спосіб описаний вище.

 

«Хімічні» варіанти видалення захисної плівки:

варіант 5 Денатурат + COSMOFEN

Неодноразово перевірений ефективний спосіб!

Денатурат (технічний спирт) заливаєте у водний розпилювач. Бажано брати розпилювач слабкий, наприклад, як для обприскування кімнатних рослин. Денатурат рівномірно розпилюємо на захисну плівку. Чекаємо кілька хвилин, після чого край плівки відтягуємо гострим ножем і акуратно знімаємо. Методично повторюємо процедуру поки не знімемо залишки захисної плівки. Сліди клею видаляємо COSMOFEN-ом чи акриловим розчинником.

варіант 6 “Шуманітом”

За відгуками в «мережі», насамперед на віконних форумах, добре себе зарекомендував миючий засіб «Шуманіт» ізраїльської фірми “Баггі”. Але треба бути дуже обережним, оскільки це дуже агресивний засіб.

 

На кінець найпростіший спосіб позбутися захисної плівки - зняти її відразу після установки вікон! Тоді вона знімається легко і без будь–яких зусиль.

Джерело: http://okna.ua/


 

Як вибрати вікна?

Зараз на сучасному ринку так багато різних видів вікон, що будь-хто може розгубитися в нескінченному пошуку найбільш прийнятного варіанту.

Які ж вікна вибрати? Дерев'яні,  алюмінієві чи металопластикові?  Кожен варіант має свої переваги: дерев'яні - натуральні, створюють атмосферу затишку і тепла; металопластикові -  довговічні, не потребують особливого догляду; алюмінієві - мають підвищену міцність і надійність.

Щоб краще розібратися, потрібно розглянути всі переваги і недоліки різних видів вікон. Мабуть, варто розпочати з металопластикових, що зараз є надзвичайно популярними:

Переваги:

 • Практично немає обмежень у розмірах і формах вікон;
 • Розширені можливості кольорових рішень;
 • Довговічність;
 • Захист від атмосферних явищ, шуму, холоду і спеки;
 • Не вимагають особливого догляду;
 • Матеріал ПВХ не горить.

Недоліки:

 • Пропускають мало повітря;
 • Подряпини та інші пошкодження, практично неможливо усунути лише за допомогою  заміни пошкодженого елементу виробу;
 • У спеку розширюються, в холод — звужуються.

Алюмінієві вікна:

Переваги:

 • Легкість і міцність матеріалу;
 • Не піддаються дії природних факторів;
 • З екологічно чистого матеріалу;
 • Довговічність (можуть служити практично 100 років);
 • Не вимагають особливого догляду;
 • Ідеальні для скління великих площ;
 • Пожежобезпечні

Недоліки:

 • Вища теплопровідність у порівнянні з деревом і ПВХ.
 • Порівняно висока вартість.

Дерев'яні вікна:

Переваги:

 • Естетичний зовнішній вигляд;
 • З екологічно чистого матеріалу;
 • Низька звуко- і теплопровідність;
 • Міцність;
 • Підлягають ремонту.

Недоліки:

 • Набухають при надмірній вологості і всихаються (відбувається деформація);
 • Необхідний щорічний догляд;
 • Легкозаймисті

Саме так коротко можна охарактеризувати основні переваги та недоліки найпопулярніших матеріалів для виготовлення віконно-дверних конструкцій. А на якому саме зупинитися обирати звичайно вам.


 

“З якого профілю ви виготовляєте вікна?”

“А у вас є німецький профіль?”


Дуже часто з таких запитань розпочинається розмова в салоні з продажу вікон. Так і хочеться відповісти зустрічним запитанням: “Вам потрібні комплектуючі для виготовлення вікон чи вікна?” Відповідь, скоріше за все, буде: “Вікна”.

- А чому профілем цікавитесь?

- Та тому, що якісні вікна можуть бути зроблені тільки з якісного німецького профілю.

Тааааа.... - аргументи залізобетонні. Що ж спробуємо розібратись в цих клієнтських переконаннях.

Міф перший: Якість вікна прямопропорційно залежить від якості профілю.

Щоб розвіяти цей міф треба розібратися, з чого ж складається сучасне металопластикове вікно та, яку роль в ньому відіграють його складові. Одне середньостатистичне вікно складається з таких основних матеріалів: профіль ПВХ, армування, фурнітура, склопакет, інші комплектуючі (шурупи, підкладки, кріплення). Тепер визначимо участь та “важливість” кожної групи матеріалів у вікні.

профіль ПВХ

Безперечно він відіграє важливу роль у виборі, простіше кажучи, це каркас вікна. Профіль забезпечує, в певній мірі, жорсткість, міцність, термоізоляційність та шумоізоляційність конструкції. Можливості в його обробці надають конструкціям в принципі будь-яку геометричну форму. Профіль ПВХ стійкий до агресивного середовища, надійний в експлуатації, простий в догляді. Він задає колір та дизайн вікна.

армування

Це сталевий оцинкований прокат, який вставляється в середину профілю ПВХ, тому такі вікна ще називають металопластиковими. Його основна функція це підсилення міцності та жорсткості профілю ПВХ і, як наслідок, виробу вікна в цілому. Чим товстіше армування, тим міцніші вікна і тим вони надійніші.

фурнітура

Це набір механізмів, якими по периметру обв'язують відкривну частину вікна. Завдання фурнітури — забезпечити захист приміщення від проникнення сторонніх осіб, пилу, дощу, холоду, шуму шляхом надійного прилягання стулки вікна до його рами, а також відкривання для провітрювання. Якість фурнітури вимірюється кількістю циклів відкривання-закривання вікна. Чим більше таких циклів, тим довше вам служитиме вікно.

склопакет

Це світлопрозора конструкція, яка складається з двох або більше склеєних між собою листів скла. Склопакет займає близько 80% від загальної площі виробу, тому основні його функції — це забезпечення світлопроникності в приміщення та збереження в ньому тепла. А залежності від формули склопакета та вибору спеціального скла, він може виконувати і ряд додаткових функцій, наприклад, захист від ультрафіолетового випромінювання, шумоізоляція, енергозбереження, тощо.

Зауважте, якщо ви хочете зекономити на енергоносіях, вам в першу чергу потрібно енергозберігаючий склопакет, а не п'ятикамерний профіль відомого бренду. В ідеалі — і одне, і друге.

Ну що ж, ми пройшлись по основних групах матеріалів та визначили самі основні їх функції. Що далі? А далі уявіть собі картину: всі найякісніші матеріали, більшість з яких німецького походження, “на коліні” складають до купи двома лівими руками, називають це вікном, а потім двома правими руками “рівно-криво аби живо” монтують у вашій оселі і кажуть: “До побачення...” Якщо ви дочитали до цього місця, скажіть, вам ще важливо знати чи є у нас саме німецький профіль ?

Сподіваємось ви зрозуміли, що не від одного профілю, яким би розрекламованим він не був, залежить якість вікна. І в першу чергу вам потрібно дізнатись не про матеріали, а про те, з ким маєте справу. Тільки професійний виробник, який дорожить своїм іменем та репутацією забезпечить вам комбінацію якісних матеріалів, високотехнологічної зборки та кваліфікованого монтажу — саме ці три складові є запорукою надійного та якісного вікна.

Як же дізнатись з ким варто мати справу, не будучи при цьому достатньо компетентним? Повірте, не так вже і важко. Зайдіть в салон по продажу вікон, огляньтеся, внутрішнє оформлення інтер'єру, наявність повноцінних виставкових взірців, а не пошарпаних кутів профілю... Задайте декілька запитань менеджеру, які не стосуються безпосередньо ваших вікон, наприклад, скільки років існує виробництво? Які його виробничі потужності? Попросіть показати сертифікати на продукцію, тощо. Ваша інтуїція обов'язково про щось підкаже. Якщо і цього виявиться замало, попросіть зробити вам екскурсію на завод. Згода чи відмова вам остаточно проллє світло на все.

Думаємо, що цих аргументів виявилось достатньо для розвіяння першого міфу, хоча про це можна довго говорити, але боїмось не залишиться місця для другого міфу.

Міф другий: всі відомі профільні системи і менш відомі (називати не будемо) виготовляються в Німеччині. Саме такого висновку можна дійти відвідавши десяток других салонів з продажу вікон. Чи так є насправді? Чи вам видають бажане за дійсне? Щоб відповісти на ці запитання необхідно розібратись, звідки ростуть ноги... З Німеччини, звісно, саме в цій країні було створено першу профільну систему. Саме Німеччина в подальшому стала батьківщиною всіх найвідоміших брендів профільних систем. Саме німецька якість і надійність ототожнюється в нашій свідомості з найвищим, майже недосяжним, рівнем. Тому поки ці профільні системи виготовлялись в Німеччині, доти про це активно доносилось клієнтам і цей аргумент був беззаперечним. З часом ринкові умови змінилися і брендам довелось іммігрувати. Хтось прописався в Україні, хтось в Польщі, хтось в Росії. Але про німецьке походження як говорили, так і продовжують говорити і надалі.

Шановні клієнти, сьогодні левова частина всіх профільних систем, представлених на ринку України, не виготовляються в Німеччині. Маєте бажання перевірити, можете переконатися в цьому, відвідавши сайти виробників популярних на нашому ринку профільних систем. Ми абсолютно нічого не маємо проти скажімо національного товаровиробника, більше того в нашому асортименті є дві профільні системи EKRAN Optima та EKRAN Maxima, які виготовляються в Україні і профільні системи: SALAMANDER bluEvolution 92, SALAMANDER StreamLine та  Brügmann AD, які виготовляються виключно в Німеччині, і про це ми відверто і з гордістю розповідаємо нашим клієнтам. Ми за те, щоб біле називалося білим, а чорне — чорним.

На сьогоднішній день ринок України просто кишить різними профільними системами з колоритними і не дуже назвами, виробниками і продавцями вікон. В цій каламутній воді дуже легко зачепитись на гачок “віконних аферистів”, тому сприймайте цю інформацію, як ще один аргумент до з'ясування, з ким маєте справу.

 

 

Заявка на дзвінок

ßíäåêñ.Ìåòðèêà